Розлад сну і мелатонін

Мелатонін є природним гормоном, який грає важливу роль в регуляції сну. Синтез мелатоніну в головному мозку пов’язаний з часом доби, синтез зростає у вечірній час і знижується в першій половині дня. Світло в ночі блоку синтез мелатонину. Порушення синтезу мелатонину призводить до розладів сну, безсоння та до порушення внутрішнього “годинника” – біоритму людини.

Дослідження щодо вживання малатоніну, в якості дієтичної домішки показали, що це може допомогти людям з різними порушеннями сну.

Харчові домішки, які містять мелатонін або препарати мелатоніну допомагають деяким людям з певними порушеннями сну, в тому числі порушенням біоритму; проблеми зі сном, які пов’язані з працею по змінно; затримкою розладів фаз сну (люди лягають спати, але не може заснути) і безсоння.

Сьогодні, дослідники вивчають ефект мелатоніну при лікуванні раку та артеріальної гіпертензії. Дослідження показали, що при вживанні дієтичних домішок, які містять мелатонін у хворих на рак молочної залози покращилась якість життя, а у хворих на гіпертонічну хворобу вночі знижується підвищений артеріальний тиск.

При вживанні дієтичних домішок, які містять мелатонін потрібно звертати увагу на такі моменти:

– Якщо є проблеми зі сном потрібно звернутися до лікаря;
– Вживання мелатоніну може вплинути на біологічний годинник;
– Дієтичні домішки з мелатоніном можуть взаємодіяти з ліками або становити загрозу, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям;
– Більшість дієтичних домішок не були протестовані на вагітних жінках, матерів-годувальниць і дітей. Якщо ви вагітні або годуєте грудьми дитину, важливо звернутися до лікаря, перш ніж приймати будь-які ліки або добавки, в тому числі мелатонін;
– Перед вживанням дієтичної домішки, яка містить мелатонін потрібно читати і слідувати інструкціям на етикетці і визнати, що “природний” не завжди означає “безпечний.