Надмірна вага не проблема!

Збільшується кількість досліджень, які підтверджують думку, що людина з надмірною вагою тіла може бути здоровою.

Як повідомляє Національна академія спортивної медицини, на сьогодні перед лікарями та дослідниками стоїть завдання по визначенню показника здоров’я, який би залежав від маси тіла.

Нещодавно, вчені зробили висновок, що зайва вага за критерієм індексу маси тіла не є проблемою для людини, якщо вона має достатню фізичну активність. Фізична діяльність та рух «вмикають» м’язи, які використовують глюкозу з крові, допомагають регулювати рівень ліпідів у крові та артеріальний тиск.

Проведене ще в 2003 році дослідження показало, що люди з надмірною вагою і ожирінням за класифікацією індексу маси тіла не мали високого ризику для багатьох захворювань і передчасної смертності в порівнянні з людьми в яких була нормальна вага. Але лише до того часу, поки вони були фізично активними. Фізично активні люди з надмірною вагою або ожирінням демонстрували здоровий біометричний профіль: нормальний рівень інсуліну, цукру та ліпідів в крові та не підвищений артеріальний тиск.

До цього часу більшість дослідників віддають перевагу об’єктивному показникові оцінки маси тіла – індексу маси тіла (ІМТ) або індексу Кетле.  ІМТ це відношення маси тіла людини до її зросту. Проведенні дослідження достовірно показали залежність рівня смертності від ІМТ. Чим більш високі показники ІМТ тим більший ризик захворіти.

При ІМТ від 18,5 і до 24,9 у людини нормальна вага тіла, від 25,0 – до 29,9 – надмірна вага, від 30,0 – до 39,9 – ожиріння, більше 40 – ожиріння ІІІ ступеня. Разом з тим, для літніх людей і спортсменів ІМТ є не показовим в оцінці нормальної ваги тіла.

Національний інститут серця, легенів і крові, США (National Institutes of Health) для оцінки ваги тіла у дорослих людей, які мають надлишкову вагу, радить використовувати довжину (охват) талії. Вчені Інституту вважають, що при охваті талії в 90 см (жінки) і 100 см (чоловіки) люди будуть вважатися здоровими, якщо вони мають лише один з трьох симптомів: підвищений артеріальний тиск, високий рівень цукру в крові, високий рівень холестерину.